Skip to content

Rekrutacja wolumenowa na przykładzie międzynarodowej korporacji z sektora finansowego

Firma Allen Recruitment, z dużym doświadczeniem w branży rekrutacyjnej dla sektora IT i finansowego, działa od ponad 20 lat i posiada biura w Irlandii, Wielkiej Brytanii, Polsce, Hiszpanii, Szwecji i Holandii. Firma aktywnie wspiera swoich klientów w projektach rekrutacyjnych, stosując metody i narzędzia z zakresu sztucznej inteligencji, a jej konsultanci regularnie podnoszą swoje kwalifikacje dzięki różnego rodzaju szkoleniom oferowanym przez firmę. 

Podejmujemy się różnorodnych projektów rekrutacyjnych, często związanych z poszukiwaniem specjalistów o rzadkich umiejętnościach lub dużej liczby kandydatów w krótkim czasie. W jednym z takich projektów, międzynarodowa korporacja z sektora finansowego zleciła nam rekrutację 40 księgowych funduszy inwestycyjnych w ciągu 6 miesięcy. Dodatkową trudnością był stosunkowo niski budżet na wynagrodzenia w porównaniu ze średnią rynkową. 

Największym wyzwaniem było znalezienie odpowiednio wykwalifikowanych kandydatów, którzy posiadają wiedzę specjalistyczną na temat funduszy inwestycyjnych. Allen Recruitment, mając dostęp do najnowszych technologii, sztucznej inteligencji i baz danych kandydatów z całej Europy, skorzystała z usług swojego zespołu zajmującego się analizą talentów, który pomógł zlokalizować profile kandydatów spełniających wymagania klienta. Nasze narzędzia były w stanie natychmiast wyłonić kandydatów, których oczekiwania finansowe pokrywały się z budżetem klienta. To pozwoliło nam zaoszczędzić sporo czasu. Przygotowanie dość obszernej shortlisty (ponad 600 profili) zajęło nam w sumie zaledwie 3 dni. 

Allen Recruitment posiada także dedykowany zespół rekruterów dla każdej branży. Znają oni specyfikę danego sektora i są w stanie wyselekcjonować specjalistów z odpowiednią wiedzą i umiejętnościami. Konsultacje z klientem pozwoliły na stworzenie listy pytań testujących wiedzę na temat funduszy inwestycyjnych, co z kolei pozwoliło na wstępną weryfikację kandydatów. 

Podczas pierwszej rozmowy z kandydatami, rekruterzy oceniali ich umiejętności i przedstawiali najlepszych kandydatów klientowi. Dzięki temu, międzynarodowa korporacja z sektora finansowego otrzymała dostęp do najlepszych księgowych funduszy inwestycyjnych, którzy byli w stanie sprostać wymaganiom firmy. 

W rekrutacji na skalę masową, kluczowe znaczenie mają odpowiednie narzędzia, wiedza i doświadczenie. Allen Recruitment, z wykwalifikowanym zespołem rekrutacyjnym i dostępem do nowoczesnych technologii, z powodzeniem obsadziła 40 stanowisk księgowych funduszy inwestycyjnych. Klient docenił nasze wsparcie, co zaowocowało dalszą współpracą, a nasza technologia oraz wyspecjalizowani rekruterzy wspierają kolejne firmy w niecodziennych projektach. 

 

Posted in: Poland

Not attracting the right candidates or pulling through enough volume with your job ads? Allen Analytics can help.

Click here to find out how using data can improve your ad performance.